Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak myć pędzle do makijażu – sprawdzone sposoby czyszczenia pędzli

24 stycznia 2022 jak myć pędzle do makijażu


Odpowiednia troska o pędzle i akcesoria do makijażu to podstawa, która pomoże w zachowaniu nienagannego stanu i higieny używanych produktów. Regularne czyszczenie pędzli zapobiegnie pojawianiu się różnego rodzaju bakterii, które mogłyby mieć negatywny wpływ na stan cery.

Dlaczego trzeba myć pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu to jedne z tych akcesoriów, które mają częsty i bezpośredni kontakt z ludzką skórą – zaniedbanie higieny pędzli może prowadzić do wystąpienia stanów zapalnych skóry oraz pojawienia się bolesnych i trudnych do usunięcia wyprysków.

Dodatkowo regularne mycie pędzli ma także ogromny wpływ na efekt uzyskanego make-upu – zabrudzone, zlepione i zdeformowane pędzle mogą utrudnić wykonanie makijażu, wpływając na znaczne pogorszenie jego wyglądu. Poza tym systematyczne czyszczenie pędzli pomoże również w zachowaniu ich nienagannego stanu oraz znacznym przedłużeniu ich żywotności.

Jak myć pędzle do makijażu – wybór sprawdzonych produktów

Mycie pędzli do makijażu warto rozpocząć od doboru sprawdzonych produktów, które wyczyszczą włosie, nie naruszając przy tym jego delikatnej struktury. Przy wyborze specyfików do mycia pędzli warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj włosia, mając na uwadze to, że pędzle syntetyczne można z powodzeniem czyścić przy pomocy olejków do demakijażu lub płynu micelarnego. W przypadku pędzli z włosia naturalnego należy zachować nieco większą ostrożność – w czyszczeniu włosia naturalnego najlepiej sprawdzą się delikatne mydła w kostce.

Do codziennego, ekspresowego wyczyszczenia pędzli przyda się także specjalistyczny płyn – formuła płynów do czyszczenia pędzli zawiera skuteczne składniki antybakteryjne, które pozwalają na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny.

Jak myć pędzle do makijażu – sprawdzone sposoby

Pędzle do makijażu, szczególnie te używane codziennie najlepiej będzie myć po każdym użyciu. Pozostawienie zabrudzonych pędzli może prowadzić do szybkiego namnożenia się szkodliwych bakterii, które mogą spowodować wystąpienie poważnych problemów skórnych.

Pędzle do makijażu najlepiej będzie umyć pod strumieniem bieżącej wody lub w miseczce, koniecznie pamiętając o tym, aby woda użyta do czyszczenia pędzli nie była zbyt zimna. Mycie pędzla należy rozpocząć od nałożenia niewielkiej ilości mydła lub innego środka czyszczącego na wewnętrzną część dłoni i delikatnego pocierania włosia. Czynność należy wykonywać do momentu całkowitego pozbycia się nagromadzonego brudu.

Kolejny etap stanowi prawidłowe wysuszenie pędzli – pędzel powinien zostać wysuszony w naturalny sposób, bez użyciu sztucznych źródeł ciepła takich jak suszarka czy kaloryfer. Pędzle nie mogą być suszone w wersji pionowej, najlepiej więc będzie pozostawić je do całkowitego wyschnięcia na papierowym lub bawełnianym ręczniku.

Redakcja e-makeupownia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

makijaż krok po kroku
jak myć pędzle do makijażu
kreska eyelinerem

Jesteś zainteresowany reklamą?

kreska eyelinerem