Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Krem przeciwsłoneczny, czyli sposób na skuteczną ochronę

1 września 2022 krem przeciwsłoneczny do twarzy

Ciągle głośno jest na temat stosowania kremów przeciwsłonecznych nawet zimą. Niestety stale docierające do nas promienie słoneczne sprawiają, że na naszej skórze mogą pojawić się nieestetyczne przebarwienia lub plamy. Nie da się ich łatwo usunąć, a cały proces często trwa nawet latami. Promieniowanie słoneczne może doprowadzić do poparzeń skóry, a nawet wystąpienia nowotworów w przyszłości. Aby się przed tym uchronić, należy stosować odpowiednią ochronę UV. A Ty wiesz jaki krem SPF wybrać?

Rodzaje promieniowania

Na początek warto wiedzieć jakie promieniowania na co dzień na nas oddziaływują. Pierwszym z nich jest promieniowanie UVB. Stanowi to zazwyczaj jedynie 5% promieniowania UV, które może docierać do ziemi. Jego efekt najbardziej widoczny jest latem w szczególności w czerwcu, gdy jego natężenie mocno wzrasta w godzinach od 10 do 15. Takie promieniowanie przenika nawet przez wodę i odpowiada za powstawanie oparzeń w związku z dłuższym czasem przebywania na słońcu.

Promieniowanie UVA to drugi rodzaj, który stanowi aż 95% promieniowania UV dochodzącego do naszej planety. Co ciekawe jego natężenie nie zależy od pory roku i jest ono stałe zarówno zimą, jak i latem. Nie jesteśmy na niego narażeni jedynie poprzez wyjście na słońce, ponieważ przenika ono przez chmury, a nawet okna domostw. Jego działanie niszczy komórki, które produkują kolagen, przez co skóra staje się wiotka i przybiera zmarszczek. Tylko odpowiednia ochrona UV może zatrzymać ten proces, dlatego warto umiejętnie z niej korzystać.

Nie zapominaj o twarzy!

Ochrona UV to bardzo ważna kwestia w doborze odpowiedniego preparatu. Krem przeciwsłoneczny do twarzy to tak zwany must have w naszej kosmetyczce. Musi on zawierać odpowiedni SPF. Przyjęło się, że:

  • 6 SPF do 10 SPF gwarantuje nam jedynie niską ochronę
  • 15 SPF do 25 SPF gwarantuje średnią ochronę
  • 30 SPF do 50 SPF to bardzo wysoka ochrona

Rekomenduje się, że z wysokiej ochrony powinny w szczególności korzystać osoby, które mają jasną karnację. Niższe SPF-y świetnie sprawdzą się natomiast u Pań posiadających skórę w ciemniejszych odcieniach. W zaleceniach można jednak spotkać, że z uwagi na delikatną skórę twarzy najlepiej jest stosować SPF 30 przez cały rok, a już w szczególności podczas miesięcy letnich, gdy działanie promieni słonecznych jest najintensywniejsze a jego skutki bardzo często mocno odczuwalne. 

Ochronę UV zapewnić nam mogą w większości różne podkłady i kremy BB. Dzięki temu nakładając makijaż, nie musimy dodatkowo myśleć o kremie przeciwsłonecznym. Jeśli jednak chcemy z niego skorzystać, ponieważ nie nosimy makijażu warto go dostosować do rodzaju skóry. 

Podkład, krem SPF: skóra mieszana

Skóra mieszana mająca tendencję do przetłuszczania się, a także powstawania niedoskonałości powinna otrzymać lekkie produkty, które dodatkowo nie będą zatykać porów.

Podkład razem z kremem przeciwsłonecznym: skóra sucha i dojrzała

Dla skóry suchej oraz dojrzałej są przystosowane odpowiednie preparaty, które będą mieć właściwości zarówno nawilżające, jak i działające przeciwzmarszczkowo. 

Podkład, krem SPF: skóra wrażliwa

Panie ze skórą wrażliwą, u której problemem są pojawiające się naczynka, powinny postawić na kosmetyki przeciwsłoneczne zawierające głównie filtry fizyczne.
Świadoma i naturalna pielęgnacja twarzy może nam pomóc z walką o piękną skórę nie tylko latem! Mamy nadzieję, że ten artykuł uświadomił Ci, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Pamiętaj, że zdrowa skóra to także bardzo często długie życie.

Redakcja e-makeupownia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

krem przeciwsłoneczny do twarzy
Rozświetlacz w płynie a w kamieniu
szampon na łupież

Jesteś zainteresowany reklamą?

szampon na łupież