Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Kreska eyelinerem – sprawdzony sposób na efektowny makijaż

24 stycznia 2022 kreska eyelinerem


Perfekcyjnie wykonany makijaż pomoże w podkreśleniu naturalnego piękna twarzy i zatuszowaniu drobnych mankamentów urody, dodając każdej kobiecie szyku i pewności siebie.

Jak wybrać odpowiedni eyeliner?

Makijaż bazujący na wykorzystaniu eyelinera charakteryzuje się dość dużą subtelnością – główną rolę odgrywa tutaj kreska, warto zadbać więc o jej perfekcyjne wykonanie. Do namalowania idealnej kreski na oku przyda się dobrej jakości eyeliner, który nie pokruszy się i nie spłynie w ciągu dnia.

Wybierając eyeliner koniecznie trzeba zwrócić uwagę na sposób aplikacji produktu, dopasowując go przede wszystkim do własnych upodobań – na rynku można spotkać między innymi kosmetyki w pędzelku, a także eylinery w sztyfcie czy kremie. W przypadku początkujących osób dobrym pomysłem może okazać się zakup eyelinera w pędzelku lub w sztyfcie, który pozwoli na wykonanie cienkiej i precyzyjnej kreski.

Przy zakupie eyelinera warto także dokładnie przyjrzeć się jego formule – konsystencja kosmetyku powinna być na tyle kremowa, by nie sprawiać problemu podczas nakładania, nie powinna jednak spływać z powieki. Osoby, którym zależy na przedłużonej trwałości kosmetyku powinny z kolei zdecydować się na produkt wodoodporny.

Kreska eyelinerem – od czego zacząć?

Przygotowania do wykonania kreski eyelinerem warto rozpocząć od dokładnego zmatowienia powieki – nałożenie odpowiedniej bazy pod cienie zapewni lepszą przyczepność produktu.

Na powiekę, tuż przed rozpoczęciem malowania kreski, warto nałożyć także neutralny cień w kolorze beżu lub delikatnego brązu. Odpowiednie przygotowanie powierzchni powieki zapobiegnie ścieraniu się eyelinera oraz zapewni długotrwały i naturalnie wyglądający efekt.

Jak zrobić kreskę na oku?

Wykonanie perfekcyjnej kreski wymaga odpowiednich przygotowań – przed rozpoczęciem aplikacji produktu warto zadbać między innymi o dobre oświetlenie oraz wygodne ustawienie lusterka. Przed malowaniem kreski eyelinerem warto poszukać także komfortowej pozycji, w której łokieć będzie oparty o blat stołu lub brzeg toaletki – stabilne ustawienie ręki pomoże w wykonaniu równej i naturalnie wyglądającej linii.

Kreska, której zadaniem jest optyczne powiększenie oka powinna zaczynać się mniej więcej przy krawędzi tęczówki – warto pamiętać o tym, że doprowadzenie kreski do wewnętrznego kącika oka mogłoby skutkować znacznym zmniejszeniem jego proporcji. Należy podkreślić również to, że kreska powinna wychodzić poza krawędź zewnętrzną, delikatnie unosząc się przy tym ku górze – grubość oraz stopień zadarcia kreski powinny zostać dopasowane do kształtu oka oraz budowy anatomicznej powieki.

Redakcja e-makeupownia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

makijaż krok po kroku
jak myć pędzle do makijażu
kreska eyelinerem

Jesteś zainteresowany reklamą?

kreska eyelinerem