Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Makijaż permanentny brwi – ile się utrzymuje?

24 stycznia 2022 makijaż permanentny brwi ile się utrzymuje


Twoje brwi nie prezentują się zbyt dobrze nawet wtedy, gdy zdecydujesz się je pomalować? Nie potrafisz dopasować do nich odpowiedniego makijażu i masz wrażenie, że podkreślasz je zawsze albo zbyt mocno, albo wręcz zbyt delikatnie? W takim razie może warto by było zdecydować się na makijaż permanentny, który zostałby wykonany przez profesjonalistkę. Tylko czy aby na pewno zagwarantuje on trwały efekt?

Makijaż permanentny brwi ile się utrzymuje?

Makijaż, który wykonywany jest na stałe, polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego pigmentu, który następnie rozprowadza się w obrębie brwi, we wcześniej wyznaczonych miejscach. Przypomina to robienie tatuażu, ale oczywiście efekt jest nieco inny, bo utrzymuje się krócej. Taki makijaż, choć nazywany stałym, nie pozostaje na skórze do końca życia w przeciwieństwie do tatuażu.

Na ogół ten uzyskany efekt utrzymuje się mniej więcej przez dwa lata. W tym czasie konieczna może się jednak okazać wizyta korygująca (zazwyczaj jedna), w trakcie której uzupełni się barwnik, o ile oczywiście dojdzie do jego utraty. Trwałość makijażu permanentnego zależy też częściowo od indywidualnych predyspozycji, dlatego nie możesz od razu założyć, że u ciebie makijaż przetrwa w idealnym stanie dwa lata, bo po prostu tego nie wiesz. Przedwczesne blaknięcie brwi bywa skutkiem niewłaściwej pielęgnacji skóry twarzy (np. zbyt agresywnie przeprowadzanego demakijażu). Ogólnie rzecz biorąc makijaż permanentny brwi okazuje się też mniej trwały u tych kobiet, które regularnie korzystają z solarium albo często wykonują peelingi skóry twarzy, zwłaszcza peelingi mechaniczne.

Teraz już wiesz, makijaż permanentny brwi ile się utrzymuje i wiesz, że efekt zabiegu będzie widoczny przez całkiem długi czas. Z tego względu warto go przeprowadzić w miejscu, które można będzie obdarzyć pełnym zaufaniem.

Gdzie wykonać makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi jest wykonywany przez linergistkę. To właśnie ona specjalizuje się w trwałym upiększaniu łuków brwiowych. Po zgłoszeniu się do jej gabinetu na pierwszej wizycie wspólnie omówicie twój typ urody i spróbujecie ocenić, jaki typ brwi byłby dla twojej urody najlepszy. To ważne, by były one dość naturalne. Makijaż permanentny to makijaż stały, dlatego od samego początku trzeba go dobrze wykonać, by później go nie żałować. Lepiej zapłacić za niego więcej, ale mieć pewność, że jego efekty będą zadowalające. Zabieg kosztujący sto czy dwieście złotych raczej cię nie zachwyci. W przypadku kosmetologii cena ma olbrzymie znaczenie.

Redakcja e-makeupownia.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

makijaż krok po kroku
jak myć pędzle do makijażu
kreska eyelinerem

Jesteś zainteresowany reklamą?

kreska eyelinerem